mjalti

Mbase e keni vënë re që mjalti është një përbërës në shumë produkte bukurie, që nga kremrat e diellit deri tek losionet e duarve.

Kjo ndodh pasi mjalti ka aftësinë të përthithi dhe të ruajë hidratimin, gjë që e mban lëkurën të butë dhe e bën të duket rrezellitëse, e freskët dhe e shtendosur.

Mjalti gjithashtu është një pastrues shumë i mirë, pasi përthith papastërtitë nga poret e lëkurës. Mund të përzieni mjaltin me përbërës të tjerë natyralë si molla, tërshëra apo kastraveci për të bërë pastrues, tonik dhe scrub-e të mrekullueshëm .

Për një trajtim total të trupit, shtoni 1/4 e një filxhani me mjaltë në ujin e nxehtë të vaskës. Lëkura e thatë do shkëlqejë me kënaqësi.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

2 Comments

  1. I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz reply as I’m looking to create my own blog and would like to know where u got this from. kudos

Komento:

© Portali Psiko Social · Subscribe: RSS Twitter · QSPS Qendra per Studime Psiko Sociale dizenjuar nga VIZION.AL