Dardha largon problemet në zemër

Është një ndër frutat që u rekomandohet të gjithë njerëzve që kanë probleme me zemrën. Pasi dardha me të gjitha përbërjet e veta bën të mundur forcimin e damarëve të zemrës si vendos ekuilibër mes presionit të ulët të gjakut. Pikërisht për këtë arsye, mjekët popullorë këshillojnë që dardhat të konsumohen çdo ditë nga njerëzit […]

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

Bimët çudibërëse që mund t’I kultivoni në shtëpi

1. Bima e thartë (Rumex Acetosa) Kjo bimë mund të gjendet në livadhe, por mund të rritet edhe në një kavanoz. Fuqia e saj qëndron në atë që shëron problemet e traktit urinar, veshkave, dhe heq lëngjet e tepërta nga trupi. Gjethet janë të pasura me vitaminë C dhe janë një shtesë e shkëlqyer e […]

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest
© 4543 Portali Psiko Social · Subscribe: RSS Twitter · QSPS Qendra per Studime Psiko Sociale dizenjuar nga VIZION.AL