Mënyrat e duhura per te djegur kalori

Te merresh me sport është mire, por rezultatet jo gjithmonë janë ato qe priteshin. Ja 5 mënyra për te djegur edhe me tepër kalori. Pini ujë shume te ftohte Para se te filloni aktivitetin sportiv pini ujë shume te ftohte. Një studim i realizuar ne Angli ka treguar se ata sportiste qe ndiqnin këtë praktike […]

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

Mjalti, për një lëkurë rrezëllitëse

Mbase e keni vënë re që mjalti është një përbërës në shumë produkte bukurie, që nga kremrat e diellit deri tek losionet e duarve. Kjo ndodh pasi mjalti ka aftësinë të përthithi dhe të ruajë hidratimin, gjë që e mban lëkurën të butë dhe e bën të duket rrezellitëse, e freskët dhe e shtendosur. Mjalti […]

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

Maskë portokalli kundër rrudhave

Keni filluar të ndjeni ndryshim në lëkurën tuaj? Vitet bëjnë të veten për secilin nga ne. Lëkura nuk mbetet gjithmonë perfekte. Ajo vazhdon plaket, duke krijuar rrudha. Çfarë mund të bëjmë për të evituar këtë proçes të mërzitshëm? Sot do t’ju sugjerojmë një maskë që ju ndihmon të keni sa më pak rrudha në fytyrë. […]

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest
© Portali Psiko Social · Subscribe: RSS Twitter · QSPS Qendra per Studime Psiko Sociale dizenjuar nga VIZION.AL