portokall

Keni filluar të ndjeni ndryshim në lëkurën tuaj? Vitet bëjnë të veten për secilin nga ne. Lëkura nuk mbetet gjithmonë perfekte. Ajo vazhdon plaket, duke krijuar rrudha. Çfarë mund të bëjmë për të evituar këtë proçes të mërzitshëm?
Sot do t’ju sugjerojmë një maskë që ju ndihmon të keni sa më pak rrudha në fytyrë. Duhen pak ingridientë të cilët lehtësisht mund t’i gjeni në kuzhinën tuaj.

Shtrydhim një portokall të plotë, dhe i hedhim lëngut 2 lugë gjelle vaj ulliri. E përziejmë mirë këtë masë të përgatitur dhe e aplikojmë në fytyrë në zonën e qafës poshtë syve çdokund ku keni rrudha.
E lini dy orë mb fytyrë dhe më pas shpërlani fytyrën tuaj. Kjo maskë këshillohet të aplikohet dy herë në javë. Shumë shpejt mund ti shikoni dhe ndryshimet

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedInShare on Google+Pin on Pinterest

Komento:

© Portali Psiko Social · Subscribe: RSS Twitter · QSPS Qendra per Studime Psiko Sociale dizenjuar nga VIZION.AL